GAYRI CİDDİLİĞİN DANİSKASI (düzeltme)

Bir federasyonun görevi nedir? diye bir soru sorulsa ilk verilecek cevaplar ; o spor dalını yaygınlaştırmak, yarışma kurallarını ve şartlarını belirlemek , bunla ilgili talimatlar yayınlamak diye cevaplandırılır.

 

Ya nasıl bir yönetimdir ki, senede bir kere Aralık ayında yayınladığı “Yarışma Talimatını” 10 gün içinde 5 kere değiştirebiliyor. Bir dostum bütün versiyonlarını saklamış, o düzeltti. Bu yönetim kurulunda kimse yok mudur, ya bir okuyalım ne yazmışlar ondan sonra yayınlayalım diyen? Yalan yanlış evvelki seneki talimatı  kopyala yapıştır mantığı ile yönetmelik mi yayınlanır. Nasıl bir gayrı ciddilik bu? Sizin en önemli işiniz o sezonun  “ Yarış Talimatını” hazırlamak. Ocak başında başlayacak yarışma sezonunun kuralları aralık ayında iki kere değiştirilerek mi yayınlanır. Özel sektörde olsa çoktan kapı dışarı edilirlerdi, sağ olsun bizim duyarsız camiamızın umrunda değil. Bu olay bile tek başına Federasyon Yönetiminin  işe nasıl yaklaştığını gösteriyor. Ana görevlerini bile doğru dürüst yapamayanlardan , biz hala medet umuyoruz.

 

“Asım Kurt” talimatına gelince, geçen sene o kadar eksiği ortaya çıkan talimatı aynen yayınlamak, yapılan eleştirilere bu kadar duyarsız olmak, pes valla ne diyeyim. En azından beş sporculuk takımlarda ilk gün oluşacak sakatlık neticesi, ikinci gün eksik adamla yarışma hakkı var mı yok mu ona açıklık getirilsin.

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>