AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİ KALDIĞI YERDEN DEVAM

Tam diyorsun ki sistem değişiyor, kafalar değişiyor, olumlu bir gidişat var , hemen birileri çıkıp tekzip ediyor. Bir kere  kamp listesi federasyon sitesinde yayınlanmadığında şüpheleneceksin, birinci kural bu. Kesin birilerini kayırmışlardır, birilerinin hakkını yemişlerdir veya muhakkak bir bit yeniği vardır. Utanırlar yayınlamaya yedikleri nane anlaşılmasın diye.

 

Dediler ki  sadece 2011 de  dereceye girenler milli takıma girecek.  Sonra büyüklerde teknik yeterlilik yüzünden derece alanları kestiler, ama kestikleri sporculardan birini antrenör yaptılar o ayrı. Nasıl bir düşünceyse Türkiye birincisi oluyorsun , ama tekniğin iyi değil diye Milli Takıma giremiyorsun, ama genç milli takıma antrenör olabiliyorsun. Bu ne yaman çelişkidir ya. 

 

Dediler ki çocuklarda  ilk 2 yurtdışı yarışa gidecek , ilk 5 yurtdışı kampa gidecek.  Sonra paramız yok daha ufak gurupla gidilecek dediler. Yaşı büyüyüp üst guruba geçen çocukları da , dereceye girmiş olsalar bile takımdan çıkarttık dediler .  Sonra ne yaptılar aynı yaşta ilk ikiye giren iki sporcudan birini kestiler, birini götürdüler. Üstelik de bayramdan önce şu gün kampa gidilecek dedikleri halde. Ya siz hiç çocuk olmadınız mı? Bu sporcu çocukların heveslerini kırmaktan niye bu kadar zevk alıyorsunuz? Hiç mi Allah korkunuz yok?

 

Duyduk ki geçen sezon çok iyi performans gösterirken sakatlanan küçük Pervin’i takıma almışlar, sevindik, umutlandık , gerektiği zaman kurallar esnetilebiliyor diye. Bir de baktık ki Asım Kurt’un yıldızını kesivermişler takımdan, halbuki rekabettir sporun esası, ittirici gücüdür. Yese hepsini kesecekler kendilerine biat etmeyenleri, karşılarında esas duruşta durmayanları, emir eri yapamadıklarını, hocam çay getireyim mi demeyenleri, kısacası adam gibi adam olanları,  ama  o zamanda sporcu bulamayacaklar . 

 

Sporun 6 senesini çöpe atanlar , paramız yok diye  5 (yazıyla beş) sporcuyla Çocuk Milli Takım Kampı düzenliyorlar, kendileri federasyon parasıyla lüks arabalarla gezip, en fiyakalı otellerde kalırken, eşe  dosta  yan kuruluşlarda iş sağlarken , bizim paramızla yapılan tesisleri birilerine peşkeş çekerken.  

 

Madem beceremiyorsunuz ,  şerefinizle çekin gidin, önünü açın sporun, daha fazla zaman kaybettirmeyin, çocukların  ahını  almayın, sizin de çocuğunuz olduğunu unutmayın.

 

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>