MİLLİ TAKIMIN BAŞINDA İKİ ŞER...SİZ

Bizde kötü bir alışkanlık var. Haklılar,namuslular, şerefliler sustukça, haksız namussuz ve şerefsizlerin sesi daha gür çıkıyor. Üniversite öğrencilerinin bayramı şenliği şeklinde geçmesi gereken Universiade Oyunlarını, çocuklara zehir etmek için ellerinden geleni yapanlar bugün herkesin içinde gerekli cevabı aldılar. Dün,  sporcuları birbirene düşürüp aralarına nifak sokmasıyla ünlü , insanların suratına devamlı gülen ama arkasından her türlü üçkağıdı yapan yalaka şerefsiz, başındaki gavurla 2 senedir oynadıkları oyunu tekrardan oynamaya kalktılar. Ama bu sefer namuslunun sesi bu iki zibididen daha fazla çıktı. Bugünkü yarıştan kesmek istedikleri sporcu , onlara rağmen Özer Ayık ve Muhtar Kurt'un üstün gayretiyle yarıştı ve en iyi ikinci Türk sporcu olarak bunların suratına şamarı patlattı. Arkasından da ben devreye girerek 100 kişinin önünde 15-20 dakika herifleri bok çukuruna soktum çıkarttım. Kafalarını kaldırıp cevap bile veremediler.

Genç antrenörler ve sporcular, bu size ders olsun. Lider olmak istiyorsanız önce sporcunuza sahip çıkacaksınız. Fatih Terim bu noktaya nasıl geldi onu inceleyin. Siz her fırsatta yalakalık yapmak için sessiz kalırsanız  , sonunuz bugünkü antrenörler gibi, sporcular önünde rezil olmak olur. Haklı olduğunuza inandığınız konuda sonuna kadar direnin, belki kısa zamanda zarar görebilirsiniz ama uzun vadede hep siz kazanırsınız. Hak yiyen insan bunun bedelini muhakak birgün öder. Hepimiz insanız, hata yapabiliriz, ama hatamızı tekrarlamak değil, telafi etmek erdemdir, unutmayın.

Alp disiplini erkek takımımızda 10 sporcu var, hiç birinin genel klasman iddiası yok. Bu 10 sporcu 4 kategoride 6 şarlı olarak yarışacak. Bir ilkokul çocuğunun önüne koysan 10 sporcunun  4 kategori X 6 sporcu yani 24 kontenjanı, milli takım sporcular arasında  en hakkaniyetli nasıl dağıtılacağını söyler. En iyi 4 sporcuyu 3 kategoride , arkadan gelen 6 sını da 2şer kategoride yarıştırırsın, hiç kimsenin söyleyecek lafı olmaz. Ama art niyetliysen, sporcuları birbirine düşürmek istersen hiç bir genel klasman iddiası olmayan sporcuların bazısını 4 bazısını 1 yarışa sokarsın , al sana kaos. Bunu bile düşünemeyecek adamlar maalesef antrenör olarak sporcularımızı idare ediyor. Bunlara değil milli takımı emanet etmek, 5 tane davar versen güdemezler. 

Senelerdir yüzümüze gülen fakat arkamızdan oyun çeviren, olan bütün olumsuzlukları ya teknik kurul üyelerinin ya da yönetim kurulu üyelerinin hatta Başkan'ın ve Muhtar Kurt'un üstüne atan, gavurun bütün yalanları dün ortaya çıktı. Temsilcisi olduğum bir firmanın onu tanıyan sahibi, çok dikkatli olmamızı, herifin büyük dedikoducu olduğunu, memleketinde onlarca sporcuyu spordan küstürdüğünü  söylediğinde ne yalan söyliyeyim inanmamıştım . Heriifi adam sanıyorduk, ama şimdi geriye dönüp baktığımızda bizim nasıl kandırıldığımızı, gözümüzün boyadığını daha iyi anlıyorum. Öğrenmenin yaşı yok, biz de hayat dersimizi aldık. Allahtan herifin defolup gitme tarihi yaklaştı da, ülke kayağına ve sporcusuna daha fazla zarar veremeyecek. Türkiye tarihinde kimseye sunulmayan imkanlar herifin emrine verildi, sonuç koca bir sıfır. Federasyonun parasını olmadık hevesler uygulamalar peşinde çar çur etti, suratına tükürdüler yarabbi şükür dedi, ben aldığım maaşa bakarım bana ne dedi. Yazıklar olsun cehenneme kadar yolu var, ne diyeyim.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kendi egolarını tatmin etmek için sporculara zarar verenlerin karşısında olacağımı, onların ipliklerini pazara çıkartacağımı, bu beyaz spora yakışmayanları burada teşhir edeceğimi bilgilerinize sunarım.

 

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>