KAYAKTA YOĞUN HAFTASONU

Kayseri FIS yarışlarının cumartesi ve pazar gününe alındığını FIS in sitesinden de duyuruldu. 45 civarında sporcumuzun yarışlara katılıyor olması da çok sevindirici, umarım pist şartları da iyi olur. 5-6 ülkeden de sporcuların gelmesi bekleniyor.

İstanbul il birinciliği yarışları cuma ve cumartesi günleri Uludağ'da yapılıyor. Garanti Bankası'nın sponsorluğunda senelerdir yapılan yarışlara bu senede yüksek katılım bekleniyor. Fidan Hoca takımının milli takım kampında olan sporcularının katılamayacağı yarışlarda, takımın çocuk sporcuları ve  AKUT Kar Sporlarının minik ve çocuk sporcuları kategorilerinde iddialılar.  Kulüpleşen ALEV Okulları ve diğer okul takımları da oldukça iddialı hazırlık yaptılar. 

Snowboard kategorisinde yeni açılan yarış okullarının spora bir dinamizm getirdiği gözüküyor. Alp disiplini snowboard son yıllarda görmediği ilgiyi görmeye başlamasında olimpik branş olmasının katkısı büyük herhalde.

Pazar günü başlayacak yeni bir heyecan var. ISS İstanbul Kayak Ligi bu sene Gençlik Spor İl Müdürlüğü teşvik yarışları şeklinde dört etap olarak yapılıyor. B.Slalom kategorisinde yapılacak yarışlar bireysel  ve okullar bazında  derecelendirilecek.

Yine bu haftasonu Kartalkaya'da Yapı Kredi Bankası Spor Kulübü'nün düzenleyeceği kulüp içi bir yarış var.  Amatörce düzenlenen bu yarışma herhalde kurumsal anlamda bir ilk.

Bütün sporculara başarılar dileriz.

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>