2011 ERZURUM UNIVERSIADE KULELER İÇİN ONAY VERİLDİ

Atlama kulelerinin Kiremitlik Tabya’ya zarar verip vermeyeceğini inceleyen Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, korkulanı yapmadı. Kurul, ‘kuleler yapılabilir’ yönünde karar verdi.Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Kiremitlik Tabya’da yapılacak atlama kulelerine onay verdi.
2011 Üniversitelerarası Kış Oyunları (UNIVERSIADE) için Kiremitliktepe’de yapılacak atlama kulelerinin projelerini inceleyen Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, inşaatların tarihi Kiremitli Tabyayı olumsuz etkilemediğini belirledi. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Erzurum Bölge Başkanı Prof.Dr. Hamza Gündoğdu’nun yakından ilgilendiği bölgeyi ele alan kurul üyeleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün hazırladığı projeleri onayladı. Kurul, bölgede atlama kulelerinin inşasına gerekli izni verdi.
Bu arada geçtiğimiz 16 Mayıs 2009 günü Kiremitli Tabya’da yapılacak atlama kulelerinin projelerini inceleyen Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Erzurum Bölge Başkanı Prof.Dr. Hamza Gündoğdu’dan kiremitlik tabyanın kullanımı için izin isteyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’a da onay verildi. Geçtiğimiz günlerde toplanan kurul, belirli bur kurum ismi vermeden, kültürel ve turizm amaçlı olmak üzere Kiremitlik tabyanın kullanılabileceği kararını aldı.

www.palandokengazetesi.net

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>