FUAT KULAÇOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE ÖZER AYIK'I DESTEKLEYECEĞİNİ AÇIKLADI

2006 da yapılan seçimlerde aday olan Kulaçoğlu önümüzdeki seçimde aday olmayacağını ve gurubuyla beraber icraatlerini başarılı buldukları Özer Ayık'ı desteklemeye karar verdiklerini açıkladı.

Yönetmeliğe göre 2010 baharında yapılması gereken federasyon seçimlerinin Erzurum Universiade Oyunları hazırlıklarının sekteye uğramaması için bir sene ertelenmesi gerektiğini dile getiren Kulaçoğlu, Ayık federasyonunun Erzurum Universiade Oyunlarına dönük başarılı işler yaptıklarını, GSGM tarafından görevlendirildikleri yatırım konularında başarılı çalışmalar yaptıkları ancak sportif tarafta biraz geri kaldıklarını belirtti. Ancak bu yönetimin başladığı işleri bitirmesi için, bir dönem daha görev  alması gerekir dedi. Özerklikden evvelki dönemin Türk kayağı için gerileme dönemi olduğu, özerklik ve Erzurum 2011 in rüzgarının devletin federasyona ayırdığı bütçeyi çok büyütmesinin Türk kayağının büyük şansı olduğuna değinen Kulaçoğlu , Erzurum'da yapılacak yatırımlar sonrası kayak sporunun ilerlemesinin çok ivme kazanacağına inandığını belirtti.

Kulaçoğlu ''Biz de bu geçiş döneminde kısır çekişmeleri bir tarafa bırakarak Özer Ayık ve ekibini desteklediğimizi kamuoyuna duyurup, üstümüzden yapılan çeşitli spekülasyonları sona erdirelim dedik.''

 

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>