İSTANBUL İL BİRİNCİLİĞİ 8-10 OCAK

Kayak ve Snowboard sporunun en heyecanlı organizasyonu olarak gösterilen ve yedi yıldan bu yana, Türkiye Kayak Federasyonu ile İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bonus Snow Masters, Kayak ve Snowboard İstanbul İl Birinciliği Yarışları, bu yıl 8-10 Ocak tarihleri arasında Uludağ'da gerçekleştirilecek.
2001 yılından bu yana düzenlenen ve her yıl daha da gelişerek devam eden Bonus Snow Masters Yarışları, Türk kış sporlarının dünya klasmanında bir seviyeye gelmesini ve ülkemizi yurtdışında da başarıyla temsil edecek, gelecek vaat eden isimler kazandırmayı amaçlıyor.
Dereceye girecek sporcuların Türkiye Kayak Şampiyonası'na katılmak için puan kazandığı Bonus Snow Masters yarışları, kayak ve snowboard dallarında minikler, çocuklar, gençler ve büyükler olmak üzere 4 farklı kategoride düzenleniyor.
Ayrıca, lisanslı sporcuların yanı sıra kayak ve snowboard tutkunu sporcuları da organizasyona dahil edebilmek için, geçtiğimiz yıldan beri "Bonus Snow Masters Open" ismi ile yeni bir yarış daha düzenlemeye başlandı. Dileyen herkesin katılımına açık olan ve geçtiğimiz yıl Harun Tan, Ahmet Özbakır, Pınar Altuğ gibi tanınmış simaların yarıştığı open kategorisi ile Uludağ en geniş katılımlı ve ilgi çeken yarışlarına imza atıyor.
Şu ana kadar kayak sporuna destek veren Garanti Ödeme Sistemleri'nin Genel Müdür Yardımcısı Elvan Bilge, sponsorlukları gönülden yapmanın ve uzun soluklu destek vermenin, gerek proje gerekse marka adına önemli olduğunu söyledi.
Özellikle kayak sporu gibi Türkiye'de gelişime açık ancak yeterli seviyeye gelememiş spor dallarına destek verdiklerini ifade eden Bilge, verdikleri bu desteğin uzun süreli projelerle her yıl gelişerek devam ettiğini ve bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 sporcunun katıldığı Bonus Snow Master Yarışlarının ilgi ile takip edilen bir organizayon haline gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Bilge, amaçlarının Türk kayak sporunun dünya klasmanında bir noktaya gelerek, sporcuların yurtdışında da ülkemizi başarıyla temsil etmeleri olduğu söyledi.

- TAŞPINAR: ''KAYAKTA DA ÖNEMLİ YETENEKLERE SAHİBİZ'' -

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ise, sporun her branşında olduğu gibi kayakta da elinden tutulmayı bekleyen gençler için önemli bir organizasyon yapıldığını söyledi.
Kayak ve Snowboard İstanbul İl Birinciliği Yarışları'na ilginin her geçen gün daha da arttığını belirten Taşpınar, ''Bursa Uludağ'ın, Kartepe'nin İstanbul'a yakın olması bu sporu yapmak isteyenler için de önemli bir avantaj. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak amacımız aramızda bulunan yetenekli gençlere imkan sağlamak ve onların bu yeteneklerini ön plana çıkarmak. Umarım bunda da başarılı oluruz.'' dedi.

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>