AMERİKA'DA BİZDEN BİRİ; AYLİN

Burada çıkan haberleri izleyenler bilir, daha evvel bahsetmiştik. Aylin Woodward 92 doğumlu Türk anne,Amerikalı babadan dünya şirini kayakçı kardeşimiz.  Yazın annesinin ailesi ve anayurduyla bağını koparmamak için yine İstanbul'a ve Bodrum'a geldi. İstanbul'da bizi de ziyaret etti. Biz de bu müthiş gelecek vaat eden sporcu genci tanımak fırsatını yakaladık.

Aylin bursla Lake Placid Spor Akademisi'nde (lise) okuyor. Çok küçük yaşlardan beri spor yaptığı için , inanılmaz kuvvetli bir vücudu var. Özellikle annesi okul ve spor hayatını eş zamanlı ve başarılı sürdürebilmesi için inanılmaz destek oluyor. Çok enteresan şeyler anlattılar. Ama FIS yarışları hariç yapılan yerel yarışların standartlarının bizim yarışlardan pek farklı olmaması en çok hayret ettiğimizdi.

Bodrum'da tatil yaparken bile antreman programını uygulamaya çalıştı, Amerika'ya döndükten sonra da aynı ciddiyet te devam etmiş olmalı ki , Şili de yapılan Güney Amerika Kupası İniş yarışmasında 91  FIS puanıyla 7. oldu. Bu puanı teyit ettirebilirse  dünya sıralamasında ilk 400 ün içine girecek.  B.Slalom FIS puanı ise zaten 58.

Sana çok başarılı bir sezon diliyoruz.....

 

 

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>